Sāpīgu zaudējumu Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē otrdien "Arēnā Rīga" piedzīvoja Rīgas "Dinamo", kas ar 1:2 (1:2, 0:0, 0:0) piekāpās Maskavas CSKA.

Foto galerija

"Dinamo" vārtus mačā sargāja Kriss Holts, kurš tika atzīts arī par labāko rīdzinieku rindās. Holts atvairīja 26 metienus, bet "Dinamo" pa pretinieku vārtiem izdarīja 24 metienus.

Līdz ar zaudējumu "Dinamo" vēl nenodrošināja sev vietu Gagarina kausa izcīņā. Vietu "play off" rīdzinieki tagad varēs nodrošināt tikai pēc divu nedēļu pārtraukuma, kas saistīts ar izlašu spēlēm.

Pirms spēles

Rīgas "Dinamo" sastāvā šajā mačā savainojumu dēļ nevarēja palīdzēt aizsargs Arvīds Reķis (rokas savainojums) un uzbrucējs Aleksandrs Ņiživijs (kājas savainojums), bet ierindā atkal atgriezies Mikaēls Telkvists, kurš gan palika rezervē. CSKA Rīgā ieradās stipri atjauninātā sastāvā.

1.periods

Spēles pirmā trešdaļa pagāja CSKA zīmē, ko parāda arī perioda rezultāts – 2:1 viesu labā. Maskavieši aktīvi darbojās visās zonās, gan uzbrukumā, gan aizsardzībā un arī pirmie guva vārtus šai mačā. Turpinot skaitliskajā pārsvarā uzsākto uzbrukumu, Nikolajs Proņins atklāja rezultātu, iesitot vārtos Krisa Holta atvairīto ripu pēc Sergeja Andronova raidījuma.

Perioda vidū rezultāts kļuva pavisam nepatīkams, kad Deniss Paršins ar vārtu guvumu noslēdz ātru maskaviešu pretuzbrukumu – 2:0.

Tomēr pēc minūtes uzgavilē arī daudzskaitlīgā "Dinamo" fanu armija, kad Ainārs Podziņš guva savus pirmos vārtus KHL – Juris Štāls laukuma kreisajā stūrī atguva ripu, piespēlēja to Aināram, kurš pārspēja Stīvu Valiketu, ripu metot zem vārtu pārliktņa – 1:2.

Perioda beigās Petrs Česlava saņēma divu minūšu noraidījumu, bet pirmajā trešdaļā rīdzinieki skaitlisko vairākumu nerealizēja, bet 40 sekundes vairākumā vēl atlika trešajā periodā.

2.periods

Otrajā trešdaļā spēles temps nedaudz mazinājās, rīdzinieki sāka pamazām pārņemt iniciatīvu, taču pretinieki turpināja veidot ļoti bīstamus momentus pie mūsējo vārtiem, liekot pastrādāt Krisam Holtam. No rīdziniekiem īpaši šai periodā izcēlās Broka Trotera maiņa, gan vairākumā esot, gan skaitliski vienādos sastāvos.

Trešdaļas vidū "Dinamo" palika skaitliskajā mazākumā, bet Jānim Spruktam izdevās aizmukt līdz pretinieku vārtiem, kur aizsargs Aleksejs Marčeno un Stīvs Valikets viņu apturēja. Turpinot aktīvi spēlēt aizsardzībā, rīdziniekiem izdevās izprovocēt pretiniekus uz noteikumu pārkāpumu, izlīdzinot sastāvu un pēc tam nokļūstot skaitliskajā vairākumā, taču arī šoreiz vārtus gūt neizdevās.

12. minūtē lielisku piespēli no Sanda Ozoliņa saņēma Miķelis Rēdlihs, kurš pārī ar Lauri Dārziņu pret vienu CSKA spēlētāju aizmuka ātrā pretuzbrukumā, taču Miķeļa raidītā ripa lidoja pāri vārtiem.

Pārspēt Stīvu Valiketu neizdevās arī perioda nobeigumā, kad divas soda minūtes nopelnīja Sergejs Andronovs, rīdzinieki izspēlēja kombinācijas, izdarīja metienus, taču maskavieši aizsardzībā darbojās veiksmīgāk, turklāt pēdējās minūtēs tieši viesi ļoti bīstami apdraudēja rīdzinieku vārtus, bet arī Holts bija savā vietā.

3.periods

Trešajā trešdaļā Maskavas CSKA lieliski darbojās aizsardzībā, neitralizējot visus Rīgas "Dinamo" uzbrukumus, un pašiem cieši darbojoties rīdzinieku aizsardzības zonā.

Savukārt Rīgas "Dinamo" centās izlīdzināt rezultātu, īpaši aktīvi centās spēlēt trešā un ceturtā maiņa, Krišjānim un Miķelim Rēdlihiem bija labas izdevības, taču pretinieki kļūdas nepieļāva, ne aizsardzībā, ne vārtsargs.

Pēdējās piecās spēles minūtēs rīdzinieki sāka pamatīgu presingu, viņiem piebalsoja tribīnes, bet situācijas glābšanai palika aizvien mazāk un mazāk laika, un neglāba arī Mihaila Pašņina noraidījums pēdējās minūtes 24. sekundē. Kriss Holts likumsakarīga tikai nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, taču arī tas nepalīdzēja un šajā tik nozīmīgajā spēlē, kas uzvaras gadījumā ļautu Rīgas "Dinamo" jau nodrošināt vietu labāko astotniekā, mūsējie piedzīvoja zaudējumu ar 1:2.

Pēc šīs spēles Rīgas "Dinamo" būs divu nedēļu pārtraukums, kas saistīts ar valstsvienību spēlēm, un tad piecu dienā komanda savā laukumā aizvadīs pēdējās trīs spēles KHL regulārajā čempionātā – 16.februārī pret Ufas "Salavat Julajev", 18.februārī pret Magņitagorskas "Metallurg" un 20.februārī pret Čeļabinskas "Traktor".