Неділя, 05.05.2024, 01:11
Урок 4. ОРГАНИ ТА СИСТЕМИ ОРГАНІВ ТВАРИН Немає нічого досконалішого, ніж природа... Мета уроку: сформувати поняття про органи тварин, розглянути загальні ознаки систем органів тварин, їхні функції. Розвивати логічне мислення, уміння аналізувати. Виховувати любов до живого. Основні поняття: орган, система органів. Обладнання і матеріали: відеофрагменти, таблиці «Системи органів тварин». Тип уроку: засвоєння нових знань. План-схема уроку
I. Організаційний етап. Учитель пропонує учням зачитати епіграф і висловити свої думки стосовно нього. II. Актуалізація опорних знань. 1. Біологічний диктант (вставте пропущені слова в речення). 1. У клітині тварин за збереження спадкової інформації відповідає ____________. 2. Мітохондрія потрібна для забезпечення клітини ____________. 3. Завдяки глікокаліксу клітина тварин здатна до ____________. 4. Тканина це - ____________. 5. Для сприйняття і передачі подразнень у тварин є тканина ____________. 6. Ряди щільних клітин, що вистилають порожнини й утворюють покриви, характерні для ____________ тканини. 7. М’язова посмугована тканина у тварин забезпечує ____________. 8. Кров і лімфа належать до тканин ____________. 9. Нейрон - це клітина ____________ тканини. 10. До опорної сполучної тканини відносять ____________. 11. Луска, шерсть, пір'я є похідними ____________ тканини. 12. Стінки шлунка, сечового міхура, м'язи тіла тварин утворені з ____________ тканини. 2. Взаємоопитування учнів за темою домашнього завдання «Тканини тварин». III. Мотивація навчальної діяльності. Демонстрація відеофрагмента: як скорочується серце гепарда під час бігу; як махає крилами птах або комаха під час польоту тощо. Постановка проблемних запитань: Які органи працюють під час бігу гепарда? Польоту птаха? Оголошення теми та мети уроку. IV. Засвоєння нових знань. 1. Пояснення понять орган, система органів. 2. Пояснення вчителя системи органів тварин з використанням малюнків підручника у § 4: опорно-рухова, травна, видільна, дихальна, кровоносна, нервова системи та органи чуття, ендокринна, імунна, статева системи. V. Узагальнення і систематизація знань. 1. Знайдіть зайве в переліку й поясніть, чому цей орган зайвий. Укажіть, до якої системи належать наведені органи: легені, зябра, шлунок, трахеї панцир рака, кістка голуба, мушля равлика, вухо собаки шлунок, нирки, стравохід, ротова порожнина 2. Заповнення таблиці з пропущеними комірками: Логікон «Тканина, орган, система органів, функції системи органів».
У розкиданому порядку: (серце, нервова тканина, перетравлення їжі, дихальна система, нервова система, травна система, опорно-рухова система, опора та рух, транспорт речовин по організму). VI. Підсумки. Підбиття підсумків з використанням складання сенканів до слів: нирки, зябра, серце, очі тощо VII. Домашнє завдання. Опрацювати § 4, повторити §§ 1-3, підготуватися до самостійної роботи. Повторити поняття систематики в рослин (6-й кл., інтернет-ресурси). Підготувати міні-проекти про внесок учених у систематику організмів: Арістотель, Карл Лінней, Жан-Батист Ламарк. Цей матеріал з subject.com.ua
|
Меню сайтуПошук |